| ciopraga a întrebat:

Salut,imi putedi spune si mie ce exercitii ar trebui sa fac pentru a slabi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun exercitiu pentru slabit care exista este alergatul. Este cam greu acum sa alergi pe frigul acesta, deci singura solutie ar fi sa alergi la sala, pe banda.

Poti incepe de la 2 km si sa ajungi la distante mult mai mari intr-un timp relativ scurt. Exista tot felul de idei de cum sa slabesti si mai repede in timp ce alergi. Mananca cu 2 ore maxim inainte sa alergi + alergarea cea mai eficienta pentru organism se face dimineata, si daca iti este foarte foame, mananca o banana sau un fruct in acest timp. Nu uita sa consumi lichide/apa plata.

O zi placuta!

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Abdomene.

| SimonaCristina a răspuns:

Exercitii cardio.

| LaviniaAC a răspuns:

Cel mai bun exercitiu de slabit este... dieta happy Imbina exercitiile aerobice (banda, alergat, bicicleta) cu sala, la care sa iti lucrezi tot corpul. Intra pe blogul meu ca sa vezi mai multe sfaturi happy

| CoOlGirlz a răspuns:

Abdomene,alergare zilnic, sa urci si sa cobori scari de cateva ori.....si nu mai stiu.

Iar mancare :
sa NU mananci paine
sa mananci legume si fructe
si nicxiodata sa NU mananci dupa ora 19:00 (ora 7 )

| MihocBogdan a răspuns:

Salut, cele mai eficiente sunt exercitiile de tip cardio, care ajuta la imbunatatirea circulatiei sangelui si a vaselor de sange si in acelasi timp elimina grasimea de pe corp.
Ai putea incerca asta, de exemplu:
http://www.youtube.com/watch?v=noDkFXX5r2Q
sau
http://www.youtube.com/watch?v=X1TuhAn6C-g
Dupa parerea mea, sunt usor de facut.
Sper ca ti-am fost de ajutor. :)