| Irina2274 a întrebat:

Salut, în ianuarie mi am făcut un piercing în lob, practic a doua gaură, am avut destul de multe probleme cu el dar de la un timp am crezut ca s-a vindecat însă nu a fost asa, ma doare (nu foarte tare) și mi-a curs sânge peste noapte, ce părere aveți? Ce ar trebui sa fac ca să se vindece? Am încercat si apa cu sare și ser fiziologic dimineața si seara dar în zadar.

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Spirt si baneocin.

| CIVIC1 a răspuns:

Caŕe e motivul pentru care iti favi piercinguri si iti introduci obiecte straine in corp/piele?
Crezi ca e un obicei sanatos?
Crezi ca ceilalti oameni constienti din jur te vor considera mai grozava?
Crezi ca iti vei creste stima de sine?
Ori poate vrei sa-ti dovedesti loialitatea fata de un anumit grup?
Oricare ar fi motivele tale te asigur ca odata ce intervine maturizarea si integrarea intr-o profesie/ grup de munca ori iti vei atenua aceasta convingere a necesitatii piercingurilor ori va trebui sa suporti ironiile colegilor.
Corpul uman sanatos, ingrijit corespunzator e perfect fara adaosuri precum implanturile in piele, preluate din culturi pagane, tiganesti - indiene, pachistaneze, etc.