| Adrian1331 a întrebat:

Mi-au aparut niste cosuri in zona guri,mai exact pe langa buze si pe buze, stie cineva cum pot scapa de ele si de ce au aparut?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate ai mancat ceva la care aparent ai o alergie. In special de la chipsuri pot aparea.
Foloseste o crema normala impotriva cosurilor, ceva sa le usuce, si daca nu scapi de ele sau apar altele, mergi la un dermatolog.

| qwqwwwq a răspuns:

Trebuie sa menți curată zona mai ales Zina fetei, adică sa te speli cu apa și săpun dupa ce Vi de afara sau asa. Poți încerca cu skinoren, o crema pentru coșuri sau zineryt, o soluție pentru coșuri

| RaduCiprian a răspuns:

Dacă sunt coșuri si nu herpes sau "zăbala", nu fa prostia sa te dai dupa capul tau sau al altora cu diferite creme, cel mai bine este sa te duci la un medic dermatolog.

| potatodespotatonr12345 a răspuns:

Pai daca ai zis ca au iesit si pe buze poate fi si herpes incearca sa pui usturoi pe cos(herpes) ca sa traca mai repede sau mai incearca si cu bicarbonat de sodiu