| SUCALON a întrebat:

Salut!
Stie cineva cum sa largesc o pereche de adidasi de panza? Ma strang in zona limbii adidasului, o masura mai mare nu pot lua deoarece ar fi prea mari dupa aceea i-am purtat de 3 4 ori gandindu-ma ca se vor lasa insa nu s-au lasat si nu ii pot purta asa pentru ca strang foarte tare, sireturile nu sunt stranse deloc

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Îi duci la un cizmar sa i traga pe calapod sa i întindă

| Zuzu1991 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cunosti multi cizmari?
ca am impresia ca au disparut toti
nu am mai vazut o cizmarie de ani buni

| Holiday a răspuns:

Pui o punga in pantof cu gura afara. Pui apa in punga pana se umple pantoful. Legi punga la gura in asa fel incat sa ramana cat mai putin aer in punga. Bagi la congelator 24-48h. Dupa asta, de principiu materialul va fi ceva mai intins. Daca nu s-a rezolvat total, repeti procedura.

| romeo78 a răspuns:

Spirt pe interior și introducerea unei sticle de sticlă, care trebuie să intre forțat. Sunt sticle mici de bere, de 330 ml. Dae, numai după ce dați cu spirt, ca să moaie zona respectivă.