| G8dbuxnw82 a întrebat:

Salut, știe cineva cum sa scap de punctele negre de pe nas? Am foarte multe si am încercat multeeeee modalități sa scap de ele dar degeaba. Sau știe cineva unde trebuie sa ma duc sa mi le scoată? La dermatolog ceva?

5 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Bepantem in fiecarea seara te dai cu crema bepantem
timp de 10 zile
iar dimineata te speli cu apa calda calda aproape fierbinte si cu sapun protex freci cu sapunul apasat
iar pe la 12 ziua pui pe un tampon apa oxigenata si tii tamponul 10 minute

| Violleta2022 a răspuns:

Cu apa calda si sapun si cu invatatea zilnica sa te speli corect pe fata!
Punctele negre sunt puncte de praf si mizerie care s-au depus in pori si i-au astupat.
Peste puncte negre NU se pune crema!

Poti sa faci o curatare mecanica cu clabuc de sapun si malai si sa-ti cureti fata si nasul, ca ies imediat din porii murdari toata negreala.

| Fantaspirit a răspuns:

La un salon de cosmetica

| CassieII a răspuns:

Îți recomand un ser de la Geek and Gorgeous numit Porefectly Clear. Îți si exfoliază pielea, îți usucă acneele și îți scoate punctele negre la suprafață. Mai rămâne să le cureți tu după. Sau de la Vichy - Normaderm.

| m4r1qzx a răspuns:

Amestecă cam doua lingurițe de bicarbonat de sodiu și cam 10 ml de apa minerala, o ți cam 10 minute iar apoi te speli cu apă(plată). DAR! nu te ștergi cu nimic lași de la sine. Daca nu funcționează poți consulta un dermatolog.