| denisTiky a întrebat:

Salut, stiti oare de la ce provin pana la urma acneele alea si cum poti sa scapi de ele sau macar sa nu apara asa multe? Unii zic ca e pubertatea, altii ca e alimentatia...nu mai stiu ce sa cred.
Pareri?

4 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Pentru ca sunt mai multe motive. Alimentatia, tenul, igiena si pubertatea fiecare are rolul ei.

Spalate pe fata si maine ori de cate ori intri la baie cu sapun antibacterial (ca protex), mananca sanatos mai putin fast food, schimba lenjeria la pat si dormi noaptea pe un prosop curat.

| denisTiky explică (pentru edit28):

Nu prea mananc fast food, dar in schimb consum destul de multe dulciuri.

| edit28 a răspuns (pentru denisTiky):

Si mai rau

| Coclender a răspuns:

Din experienta iti spun ca orice tratament dureaza mult timp.
1 luna Zineryt 30 ml 1-2 aplicari
1 luna Isotrexin gel 1-2 aplicari
1 luna Skinoren crema 1-2 aplicari.

Asa am primit eu de la medic si alte cunostinte la fel... si chiar a functionat... dar rezultatele apar abia dupa 2 luni si ceva.

Sanatate.