| RAntonia a întrebat:

Salut!
Sunt fata și am 13 ani iar mama nu ma lasă să mă epilez pe mâini. Ma lasă pe picioare,la subraț, mustața și în zona pubiana dar tocmai pe mâini nu ma lasă. Vreau sa o conving pentru ca sunt fata și totuși domnișoară și copiii râd de mine.Mama zice ca nici ea nu s-a epilat pe mâini,dar ea are parul foarte rar, eu am pădurea amazoniana... spuneți-mi cum sa o conving?

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Fă-o pur și simplu, chiar dacă nu te lasă, ce poate să îți facă? Nu e necesar să te epilezi pe mâini dacă ai părul blod sau ai doar un pic de puf, dacă il ai brunet și lung de 1 cm mai bine te epilezi și pe mâini, este estetic mai frumos, cu toate ca nu este oricum motiv de râs părul de pe mâini, stiu, ești la școală și copiii sunt răi și bârfesc, fac mișto, stiu cum e, tu doar încearcă să îi ignori și să nu le dai importanță, părerea lor nu valorează nimic, trebuie să ai mintea foarte îngustă să râzi de părul cuiva de pe mâini, care sunt sigură că nu arată așa de rău oricum.

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ofera-i un compromis. Nu te epilezi pe maini, ia-ti o masina de tuns, si il tunzi un numar mai mic, vezi ce zice mami. Tre sa accepte si ea ceva

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca nu este normal sa te epilezi pe maini.
Nu rade nimeni de tine, doar o proasta ar putea face misto, dar daca tu esti mai desteapta decat aia, ii razi in nas sau pur si simplu o ignori.

| LisaJulie a răspuns:

Dacă te epilezi mult prea devreme și mai folosești și lama sau crema parul îți va creste mai des și mai mult! Epilarea se face la femei unde e mult par, la unele femei care într-adevăr au par pe tot corpul se face pe tot, dar eu nu cred ca ai par mult pe maini

| Yaesmin a răspuns:

Epilează-te, dacă ești țigancă!

| Miruna333 a răspuns:

Doamne fereste. Explica-i ca nu te simti confortabil, este corpul tau, viata ta! La 13 ani nu ii ceream voie mamei unde sa ma epilez. E corpul tau si faci ce vrei. Ce poate sa iti faca? Sa te lege sa nu te mai epilezi? Ce minte au si unele... Imi pare rau.

| lucyaneya a răspuns:

Fa-te si gata! Ce iti mai poate face? Nici pe mine nu m-a lasat mama cu lama dar dupa ce m-am facut a comentat un pic si i-a trecut happy

| Ishq a răspuns:

Când am avut 13ani am avut și eu puțin puf pe ici pe colo și se observa doar când te uitai foarte atentă și îndeaproape. o fată mă tot zăpăcea să mă epilez ..nu am băgat-o în seamă 2, 3ani. dar a insistat și am tot râs de mine și am făcut-o… așa mult regret?
A început să îmi crească părul mai gros și foarte repede.
Dacă aș putea să dau timpul înapoi nu aș face asta din nou.
Sunt persoane care au doar puf și îl epilează ca e la modă și vezi doamne e rușine! Noi între noi femeile în loc să fim unite și să ne încurajăm, încercăm să ne tragem în jos una pe alta.