| anonim_4396 a întrebat:

Salut sunt un baiat am 14 ani si vreau sai mi las parul lungwinking deja il am destul de mare... cam in cat timp creste sa ajunga pana la umeri? si daca mai trebuie ceva retusuri inainte sa mi-l aranjez cand o sa fie mare pentru ca deja "perciunii" o iau razna cand ii dau in aceeasi directie cu restul parului. astept ceva raspunsuri doar daca puteti ajutawinking multumesc

4 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

In 2 ani poti spune sigur ca ai plete:p Vara de obicei creste mai repede, oricum variaza de la o persoana la alta si sunt multi factori. Cu varfuri taiate si ajustari sa zicem ca poti fi sigur ca iti creste peste 10cm pe an. Nu-ti bate capul prea mult, ingrijeste-l cat de cat ca in rest creste singur.

| alonet a răspuns:

Fa un calcul simplu, masoara din varful unui fir de par ce il ai din varfu capului pana la umeri, si calculeaza in medie 1 cm pe luna si ai sa afli rezolvarea problemei tale

| MiReLa_3183 a răspuns:

Sunt fata si in septembrie m-am tuns ceva mai scurt ...sa zicem ca ceva de genul cum este al tau acum...si prin decemrie l-am pana la umeribig grin in jur de 3 luni trebuie sa astepti.Asta depinde de la persoana la persoanawinking

| Me23 Tia a răspuns:

Pai dureaza ceva pana creste pana la umeri dar depinde de cat de lung este acum.parul (daca nu ma insel) creste 1cm pe luna.si chestia cu perciunii nu am inteles-o. daca vrei sa aranjezi parul pentru a nu mai sta in toate partile ii dai cu fixativ. sper ca ti-am fost de folos.