| RAlexx a întrebat:

Tocmai m-am barberit si pentru ca nu eram atent m-am taiat.
Taietura nu pare sa fie adanca, dar nici mica nu e. Nu sunt sigura daca la asta ramane semn sau nu, dar ce pot face sa fiu sigur ca nu ramane (daca se poate).
Nu spun ca m-ar deranja foarte tare semnul, dar e mai frumos fara... si intreb pentru ca nu am mai avut probleme cu taieturi mai mari de 2 mm si ma barberesc doar din decembrie avand 15 ani.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Stai linistit, nu te mai complexa atat!
Iti va trece acea cicatrice, esti incepator, cere sfaturi tatalui sa te invete mai bine cum sa te barbieresti.
Te pup!

| Sarcasticu a răspuns:

La vârsta ta ..nu prea ești experimentat. Și în plus. ..nu cred că aveai o barbă de Yeti. Dar cred că vroiai să pari mai cool, sau mai „bătrân" când simțeai nevoia să te bărbierești.

Cât despre semn (n.r cicatrice) așteaptă și ai să vezi dacă rămâne sau nu. Nu ai cum să scapi de semne prin tratamente „miracole"; poate prin operație. Dar o dăm în alte povești. happy

| RAlexx explică (pentru Sarcasticu):

Ei bine aveam mustara si perciuni mari si chiar ma deranja cand lumea zicea nu te mai barberesti sau mai tundetio... ar fi aratat rau dupa daca nu dadeam peste tot.

Eu voiam sa stiu daca totusi am ce face. Daca nu tot inainte. Nu m-ar deranja foarte tare pentru ca e sub barbie si nu s-ar vedea usor.

| Pikachu456 a răspuns:

Cumparati un mach3, imposibil sa te tai cu o lama profesionista, daca nu iti recomand sa iti lasi ce ai tu acolo sa creasca pana la faza unde poti tunde parul cu masina si se simte si mai binewinking