| Biancaaaaaaaa a întrebat:

Acum cativa ani aveam un par foarte lung, des si drept dar de cand m-am tuns si m-am vopsit parul meu a devenit ondulat. De ce?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Tu probabil ai avut parul crescut cu tendinta de ondulare, dar greutatea parului lung l-a indreptat.
Scurtandu-l si arzandu-l cu vopsirea, parul tau scurt s-a facut mai usor si s-a "sucit" conform tendintei naturale, devenind ondulat spre cret.

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Parul vopsit isi pierde luciul si forma aceea dreapta. Se onduleaza putin dar nu atat cat sa-l poti numi ondulat, ci doar cat sa nu mai stea drept. Sta ca o matura. Asta e unul din dezavantajele vopsitului.

| Doja a răspuns:

Pt ca parul vopsit poate absoarbe altfel umiditatea decat parul natural. si de-aia poate reactiona asa.

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Pai daca iti vopsesti parul el incepe sa se arda si asa trebuie sa il tunzi mereu. Si in legatura cum ca el s-a ondulat, nu stiu ce sa iti zic