| Erikaaaaaa a întrebat:

Am 11 ani, 1.52 m si 50 kg. Peste 2 saptamani(17 iunie) plec la tabara. Anul trecut la ziua unui baiat din clasa toti colegii au ras ce grasa eram in costum de baie si ce caraghios aratam. Nu vreau sa repet experienta si anul asta. Deci cum pot slabi in 2 saptamani, sa ajung pe la vreo 42-43 kg?
Cel mai bun raspuns primeste funda! xD

Răspuns Câştigător
| Rockăr a răspuns:

Iubita,nu prea ai, si nu prea e sanatos cum in 2 saptamani,dar incerca cu dieta drastica, si anume:

mananca NUMAI fructe, legume, peste

fa exerciti, cate 100 aabdomene pe zi, in serii

beea Numai apa in aceste doua saptamani

alearga cate 30 de minute dimineata, si seara

Si cu acesta dieta drastica in 2 saptamani poti slabi depinde de tine 4-5-6-7-8 kg, depinde cat te tii de dieta

Funda?

| KellyGreen a răspuns (pentru Rockăr):

Oh doamne, daca tine dieta asta sigur o sa slabeasca dar dupa iti dai seamna cate kg o sa puna la loc? Ce o sa faca nu o sa mai manance niciodata paine, ciocolata, carne, lactate? Cu abdomenele nu face nimic nu mai stiu ce studiu a demonstrat ca trebuie sa faci 250000 de abdomene ca sa incepi sa slabesti, de alergat doar dupa o luna slabeste 2 kg, pe cuvantul meu gandeste'te la ea are 11 ani dupa ce termina dieta si incepe sa manance normal o sa ajunga la 55 de kg pe putin.

| Rockăr a răspuns (pentru KellyGreen):

Asta asa este, daca slabeste brusc nu este sanatos, ca sa te menti trebuie sa iti impui tie reguli, nu sa slabeasca acum apoi sa manance din nou mult, asta cred ca e evident>

| Rockăr a răspuns (pentru KellyGreen):

Ea mi-a cerut o dieta eu i-am spus, nu am specificat si riscurile care sunt destule.

6 răspunsuri:
| missoriginal a răspuns:

Nu ai cum sa ajungi in 2 saptamani de 42-43 kg in niciun caz...Trist dar adevarat

| Rockăr a răspuns (pentru missoriginal):

Daca tine o dieta drastica, poate desi la 11 ani nu prea e sanatos:

mananca NUMAI fructe, legume, peste

fa exerciti, cel putin, de inceput cate 100 aabdomene pe zi, in serii

beea Numai apa in aceste doua saptamani

alearga cate 30 de minute dimineata, si seara

asa poate slabi 4-5-6-7-8 kg, daca se tine de ea in fiecare zi si depinde si de metabolismul ei, care difera de la persoana la persoana.

| anonima3389 a răspuns:

Fii atenta, merita, eu asa am slabit.dar cel mai imporatnt fa exercitii de aerobic in casa sau iesi la alergat ca sa nu slabesti urat( sa ti se lase pielea). mananca de 3 ori pe zi, mese regulate la ore fixate de u.dar manaci 3 felii de paine neagra la fiecare masa (deci 9 felii de paine neagra pe zi). poti sa manaci cu orice, la pranz mananci si felul 1 si felul 2, dar in cantitati mici, iar seara eu mancam la 8, nu este tarziu, mai ales ca este vara si nu te culci devreme si mai faci miscare pana te culci(eu faceam miscare).nu bea sucuri, bea numai apa plata sau de la robinet.intre mese, daca simti senzatia de foame poti sa mananci un fruct sau un iaurt, cereale ceva.eu iti garantez ca daca o tii cu strictete o sa slabesti garantat in 2 saptamani.cel mai important: nu te infometa si fa sport, sportul ajuta mult sa slabesti frumos.