| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!
Am 16 ani si sunt destul de paros. Adica, daca toti pe care i cunosc nu au pic de fir de par pe corp sau putin de maine si picioare, eu am par si pe partea inferioara a spatelui, piept si burta. De 2 ani am inceput si sa ma barbieresc...
NU MI PLACE PARUL, IL URASC. Nu vreau sa traiesc asa, poate peste cativa ani mi-ar placea, dar acum nu, e foarte mult si nu arata bine.
Ce pot sa fac? Epilarea IPL cred ca e cea mai buna solutie, voi ce ziceti?
Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Bai, fii baiat destept, nu te prosti cu ipl-ul! Ia si tunde-l, exista scule misto pentru intretinerea parului corporal. Nu de alta, dar inca mai exista femei care apreciaza barbatii care sunt barbati, nu papuseii epilati si pensati!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul creste hormonal in functied e mostenirea genetica de la parintii tai.
Din pacate, nu prea exista solutie permanenta pentru par.
Poti da mii de doalri pe aparate de epilat cu laser, poti incerca IPL-ul dar TOTUL este temporar, pentru ca parul reapare si banii sunt irositi.
Fii barbat! Tunde-te, barbiereste-te si in rest pastreaza parul pe corp, fiindca esti mai sexy decat unul fara par (gen gay).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic să îți iubești părul. Vine de la hormonul masculin, ești un mascul dat naibii de fain, rudă cu verișorii noștri din copaci, orangutan, cimpanzeu.