| VladuT1337 a întrebat:

Salut TPU! am aproape 16 ani mi am cumpărat un aparat de ras electric sa-mi iau mustața și am câteva fire de par in bărbie 'cioc' ii spun eu și chiar îmi plac și mi ar place sa am mai multe în acea zona, tatăl meu mi-a spus sa rad și acele fire dar nu știu dacă le rad vor creste mai multe sau nu? Nu prea as vrea sa le rad fiindcă îmi este frica că nu vor mai aparea. Mulțumesc de răspunsuri!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la ras nu creste par mai mult!
dar macar nu arati ciudat cu cateva fire de par pe fata, de parca ai fii murdar.
Parul creste hormonal, cand intri la pubertate.
Eu spun sa lte razi ca este urat si caraghios sa ai 3 fire de par pe fata, ca si cum ai fi murdar.
Parul in barba va creste pe toata fata abia dupa 20 de ani.
Citeste aici cati spun ca au 22-23 de ani si inca nu au barba completa.

| sierra1 a răspuns:

Apar ele, nu-ți face probleme!