| IonutCiobanescu a întrebat:

am cosuri in exces, cum as putea scapa de ele va rog? Am 14 ani, colegii mei au tot 14 da nu au deloc cosuri, aproape deloc. Pe tot corpul am, excluzand de la partea intima in jos.

Răspuns Apreciat de Editori
| Evelinmariaa a răspuns:

La 14 ani este o chestie normala sa se întâmple asta. De cele mai multe ori vor trece de la sine pentru că sunt apărute odată cu vârsta. Daca te deranjează ar trebui sa mergi la un doctor dermatolog care va ști exact de ce ai nevoie.

| aXy99 a răspuns:

Din pacate nu e chiar asa. Mie, spre exemplu, nu mi-au trecut de la sine ci, din contra, s-au inrautatit. M-am dus la dermatolog si am fost nevoit sa urmez un tratament de 6 luni pentru a scapa de ele. Din pacate, am ramas cu cicatrici pe spate. Ar fi fost mai bine sa merg din timp.

Asa si in cazul lui, mai bine se duce la dermatolog cu trimitere de la doctorul de familie daca nu vrea sa dea bani si va stii ce e de facut, daca e nevoie de tratament sau nu.

4 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Iti ingrijesti tenul cum trebuie, te hidratezi si daca vezi ca nu functioneaza, mergi la dermatolog.

| Hyper23 a răspuns:

Du-te la doctor, si intreaba-l pe el, e normal la 14 ani sa se intample asa ceva, esti la pubertate ceilalti probabil nu sunt,

| StefanStefan3000 a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin exces.mie mi-au aparut la 14 si inca le mai am la 17. obisnuieste-te

| Ilyas420 a răspuns:

Pe tot corpul e suspect... te sfatuiesc sa iti rogi parintii sa consulti un medic sau daca ai posibiltatea sa mergi singur. In rest... creme si spalate des pe fata.