| deni a întrebat:

Salut TPU

am o mica|mare problema

deci absolut ce creion dermatograf folosesc el mi se intinde sub ochii
am inceput sa folosesc tus si ma descurc destul de bine cu el dar de cand ma dau cu fond de ten si tusul incepe sa se intinda

tin sa spun ca cu creion si tus ma dau pe interior la pleoapa inferioara

deci intrebarile mele sunt:

ce creion dermatograf imi recomandati?
oare creionul se intind deaorece ma dau pe interior?
si tusul a inceput sa se intinda din vina fondului de ten?

mersi... funda

Răspuns Câştigător
| Shopiaalin a răspuns:

Date prima data cu font de ten si apoi cu tus
eu asa ma fac si nu mi se intinde nici o databig grin
creionul de la farmec este foarte bun mie unu nu mi se intinde
sper ca te-am ajutathappy
funda?

4 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Pai trebuie sa ai mai intai o baza de machiaj + pudra pe pleaoape ca sa reziste machiajul. Iar dupa, pentru siguranta, dupa dermatograf foloseste si un fard de pleoape de aceeasi culoare.

| Ralucca a răspuns:

Hey! Creionul se intinde doar daca lacrimezi sau te freci la ochiwinking... Si NICIODATA! nu folosi Tus pentru a linia pleoapa inferioara.iti va face rau la ochi in timpwinking Intai aplica fondul de ten. si abia dupa aplica tusul. dar NUMAI pe pleoapa superioarawinking,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu foloseam dermatograf de la Ada si se intindea, e bun cel de la Avon Supershock e moale si scrie foarte bine mai e foarte, foarte bun cel de la Astor. Am avut unul, dar acum nu mai gasesc pe nicaieri. Ar trebui sa il incerci daca gasesti.

Răspuns utilizator avertizat