| ForeignO a întrebat:

happy

Am o oarecare problema. Sunt slaba ( nu excesiv de slaba, dar slaba) si in zona ambelor fese am niste goluri (ca sa le zic asa) adica este o lipsa de grasime/carne pe care ar trebui sa o pun pe fund. Pentru ca am mai crescut in inaltime si am slabit( nu am reusit sa ma mai ingras) si fundul meu a ramas -cum sa zic- mai mic decat ar trebui. Mi se vede forma centurii pelviene, as vrea sa ma mai ingras.
Intrebarea mea este urmatoarea: ce exercitii ar trebui sa fac ca sa-mi umplu golurile si sa mai pun putina carne? Si cateva exercitii ca sa-l mai tonifiez.

4 răspunsuri:
| Simonaaaaaaaaaa a răspuns:

ForeignO.este normal sa slabesti din moment ce ai crescut in inaltime :d.iti spun din proprie experienta.Eu am avut oarecum aceeasi problema dar am apelat la sfatul medicului, astfel am reusit sa pun 4 kg in plus in urma unui tratament cu vitamine, calciu si o alimentatie foarte bine echilibrata happy. daca intr-adevar iti doresti sa mai pui "putina carne" trebuie sa mananci de cel putin 5 ori pe zi.plus intre mese si cu o doza de vitamine garantez ca vei incepe sa te ingrasi cat de cat...nu excesiv :d.Bafta love struck.

| EvilThoughts a răspuns:

Eu stiu de la o prietena.Ea nu era grasa dar stii si tu cum sunt fetele.deci.in fine...mie la inceput mi s-a parut o prostie. Facea cam asa:toata ziua la scoala nu manca decat foarte putin si seara cand se aseza la masa SEARA MANCA CAT PENTRU TOATA ZIUA! nu stiu daca era prea sanatos dar a mers.s-a ingrasat.A avut totusi o problema.Nu se ingrasase unde trebuia.Ea vroia sa mai puna pe picioare si fese si de fapt pusese o gramada la burta.Ca sa scape de asta facea 20 abdomene de dimineata si 10 flotari(cu greu dar cu timpul a inceput sa arate asa cum a vrut). succes ssi bye bye:*:*

| thegirl1 a răspuns:

Eu nu te sfatuiesc sa iei vitamine sau suplimente alimentare, in timp vor avea efecte secundare si te vei ingrasa mai pe romaneste " cat o vaca " si crede-ma stiu ce spun happy. daca vrei sa te ingrasi intr-un mod sanatos mananca cat mai des si cat mai mult ( paine, carne de porc sau de vita / paste, spaghete, ciulama ) adica alimente sanatoase, naturale dar bogate in grasimi. incearca sa te ingrasi treptat pentru a evita aparitia vergeturilor si a celulitei happy

| CandyTetris a răspuns:

Shaorma! Shaorma si fastfood la greu:).Si ca sa fie tonifiat poti sa faci exercitii de genul asta:http://www.youtube.com/watch?v=PQYYM6t8Qfk&feature=related.Hope I helped:).