| MihaelaDart a întrebat:

Am o pereche de balerini de ani de zile, fiind din piele si inca foarte buni de purtat, numai albul pe care il au s-a luat, a devenit tern si grizat si doresc sa ii dau sa-mi improspateze culoarea...
La atelierele reparatii de incaltaminte, cam cat costa vopsirea unei perechi de pantofi?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa singura. Uite aici: http://www.complexart.ro/vopsea-pentru-piele-50-25ml-alba-vodan-.html
Ai acolo si instructiuni de folosire.
Innainte curata incaltamintea bine cu o perie, apoi prin spalare cu sampon sau sapun lichid si las-o sa se usuce o zi. Nu o usca fortat, la soba sau calorifer. Dupa vopsire poti folosi o solutie de protectie a pielii: http://www.multibox.ro/......cole-piele
Astfel incaltamintea va mai dura ani.

| MihaelaDart explică (pentru Salontanul):

Mersic! nu m-am gandit la asta... multumesc pentru idee!

| Salontanul a răspuns (pentru MihaelaDart):

Mersi si eu. Succes!

| MihaelaDart explică (pentru Salontanul):

Si totusi am analizat piata, e mai ieftin sa merg la o vopsitorie in jur de 15-20 lei, pe cand de a cumpara ma ia aproape 50 lei cu tranport sau ma mult si apoi acele vopsele nu le mai folosesc pe nicaieri, e cu doar si poate. Oricum fundita iti ramane, nu ti-o voi lua happy...

| Salontanul a răspuns (pentru MihaelaDart):

Da dar o ai si poti da de mai multe ori. Fa cum vrei.