| Cristian_Diaconu_2000 a întrebat:

am si eu o problema, de foarte mult timpa am cosuri pe fata si nu stiu cum sa scap de ele, am incercat tot felul de chestii si nu a mers. Am pe toata fata, mai ales pe barbie.
Niste sfaturi, va rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consumi destula apa? Daca nu bei apa si elimini toxinele din corp cand te duci la baie,sau daca nu le scoti prin transpiratie (sport,sauna, etc) ele ies sub forma de cosuri, etc.
Sau poate fi din cauza varstei, dar daca faci ce am zis mai sus, reduci din ele.

| Cristian_Diaconu_2000 explică (pentru anonim_4396):

Multumes, o sa beau mai multa apa. happy si o sa fac si mai mult sport. happy

6 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Poti sa dai cu toate cremele din lume. Asa este la pubertate. Toti avem aceste cosuri care sunt inestetice.

| Cristian_Diaconu_2000 explică (pentru Florentina9210):

Nu ca la mine e am fata plina si de cosuri si de pete rosi.

| Lola203 a răspuns:

Incearca cu ulei de arbore de ceai.

| vintagegirl1996 a răspuns:

Pentru coșuri îți recomand loțiunea antiacneică Aknesol (atenție, nu gel!). Și eu aveam foarte multe coșuri și am reușit să scap de ele.Am observat diferența după doar a doua aplicare. Sper să te ajute! happy

| Moon_Maddie_2002 a răspuns:

Incearca sa cumperi o alifie, ceva de la farmacie si daca te machiezi incearca sa renunti la fond de ten, ca sa nu se agraveze. :/