| Alexandru278 a întrebat:

as vrea sa imi fac parul verde dar am parul negru. Credeti ca va merge sa imi vopsesc parul in verde de si parul meu e negru. Dau funda (Sunt baiat)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce folosesti, daca folosesti o vopsea cu decolorant o sa-ti prinda ceva. Dar cel mai simplu e sa-ti iei decolorant s dupa sa aplici un nuantator ( directions alpin green sau turcoaz arata bestial ) sau sa folosesti albastru de metil concentratsi la fiecare spalare o sa fie alta nuanta. Poti sa incerci si direct pe o suvita naturala dar sunt multe sanse sa nu-ti iasa nimic.

5 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

Daca vrei pentru halloween, se gaseste vopsea spray care se duce la spalat.
Daca vrei permanent, trebuie sa il decolorezi prima data (vei ajunge blond) si dupa sa te vopsesti ca sa prinda bine culoarea.

| GreenVoid a răspuns:

Nu.O sa ti iasa doar reflexiii verzi.Il decolorezi daca vrei sa se vada ceva.

| Nonzen a răspuns:

Bună, Alexandru!
Întâi trebuie să-ți decolorezi bine părul cu decolorant, așa ai toate șansele să prindă culoarea bine.

| drcatwoman a răspuns:

Verdele nu o sa prinda niciodata pe par negru, trebuie decolorat parul inainte. Pentru asta te sfatuiesc sa mergi la un salon, cu decolorant e foarte usor sa iti distrugi parul daca nu ai macar un pic de experienta in ceea ce priveste vopsitul.

| Alexandru278 explică:

Si sunt un fan Joker (suicide squad) Si as vrea sa am culoarea parului ca el. :p