| Classy a întrebat:

As vrea sa imi filez parul, deoarece problema este urmatoarea: am un par des, si nu pot sa zic ca nu sunt multumita, insa tot timpul cand mi-l aranjez sau mi-l intind cu placa nu-mi sta decat vreo ora apoi se onduleaza din nou si imi ia vreo ora ca sa mi-l intind tot.Il am pana mai in jos de umeri cu aproximativ 1cm...Si intrebarea mea este daca atunci cand o sa il filez (nu l-am mai avut filat pana acum) o sa imi ia doar din volum si o sa mi se mai rareasca putin? Daca se poate sa imi aratati si imagini cu freze cu par filat... va pup si funda iar la restul toti vot kiss

Răspuns Câştigător
| wertori a răspuns:

Daca ai parul des si ti-l filezi nu faci decat sa il umflii si mai tare. Mai bine il lasi lung deoarece cand creste volumul mai scade din cauza greutatii. Si pana atunci pentru ca sa stea drept cand il indrepti la placa foloseste un spray pentru par drept de la CHI e destul de scump dar e foarte bun. Aaaa, si cateva onduleuri delicate mai scad volumulwinking. Eu am facut prostia sa imi filez parul, ca si eu aveam aceeasi problema dar dupa ce m-am tuns era mai rau.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da o sa ti stea mai bine fiind mai rar, dar inainte sa l indrepti da ti cu un ulei special avandu l si filat sa nu ti se arda.