| Classy a întrebat:

As vrea sa va intreb ceva: as vrea sa ma pensez, pentru prima oara, si ma intreb cand ma duc la salon imi vor alege ele forma sprancenelor in functie de marime, forma lor naturala, etc. sau trebuie sa imi aleg eu o forma?

Răspuns Câştigător
| glamvintage a răspuns:

Recomand sa lasi cosmeticiana sa iti faca forma potrivita, crede-ma, nu degeaba facem cursuri, participam la seminarii si demonstratii, stim noi ceva.
FARA EPILAT SPRANCEANA CU CEARA!
Nu doare mai putin!
Nu cresc mai rar!
Nu cresc mai incet!
In schimb indepartatul parului prin epilat, schimba sensul normal de crestere a firului de par si afecteaza zona fragila din jurul ochilor. Pensatul se face intotdeauna prin sustinere (intinderea pielii).
Dar daca vrei ca in scurt timp sa iti "cada" pleoapele, sa-ti apara riduri adanci...atunci epileaza sprancenele cu ceara.
Bafta
XOXO

5 răspunsuri:
| glamqueen a răspuns:

Make-up artistii au o viziune mai buna in ceea ce priveste forma sprancenelor. Iti recomand sa alegi un make-up artist, nu o cosmeticiana! Pentru stilizarea si modelarea sprancenelor veti stabili amandoua care este forma ideala pentru sprancenele tale in raport cu forma fetei si a ochilor - http://www.make-up-artist.ro/ www.RochiiRochitesiFustite.ro

| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna. iti propun un job. reprezentant/coordonator la giada rome sau ladys.daca te intereseaza,id-ul meu este ema_brumareanu@yahoo.com si iti pot da mai multe detalii.

| gki1980 a răspuns:

Depinde si ce vrei tu. daca nu stii cum vrei, cred ca e luata in considerare forma fetei, desimea sprancenelor, etc

| jan33tt a răspuns:

Nu.ii spui tu cum vrei chiar daca nu te intreaba.cea mai buna forma e cea ascutita.si la un salon unde sa te faca cu ceara(doare mai putin) si iti cresc mai greu dupa, daca e prima oara cand te pensezi. funda?

| SergiuJucan a răspuns:

Poti sa le spui lor cum vrei sa arate, sau poti sa le spui sa aleaga ele forma care ti se potriveste.