| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti? Daca am deja 5 ceasuri,pentru orice ocazie posibila, ar fi o idee buna sa mai achizitionez inca unul? Ma gandeam la un smartwatch.Personal,o vad ca pe o risipa de bani, dar totusi imi plac gadgeturile de genul.Ce parere aveti? Multumesc.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Smartwatch chiar mi se pare o risipa de bani, nu-i vad absolut niciun folos, da niciun folos. Bine, nici ceasurile in prezent nu mai au vreun folos, da macar arata bine si dau o eleganta tinutei, alea nici bine nu arata. Cu banii aia mai bine iti iei altceva

| venividivici2017 a răspuns (pentru Adry05):

Eu ma gandeam ca utilizand un smart watch, nu as mai fi dependent de telefon, genul sa il scot din buzunar, sa il bag inapoi, sa il butonez.Don ceas pot controla anumite functii ale telefonului,pot citi notificari de genul Facebook,citi emailuri,vreme samd.Pot efectua apeluri,activitate fitness si in plus il pot customiza cu mai multe curele,unele din piele,altele din silicon de diverse culori. Fetele la ceas le pot schimba, dar totusi, asa este:sunt niste bani aruncati, iar peste jumatate de an, o sa apara altceva.

Bula
| Bula a răspuns:

Un ceas totdeauna arata ora exacta.
Doua ceasuri - NICIODATA.
big grin

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ia-ti frate-miu, fa-ti viata, sa ne sintem bine zic. laughing

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Daca iti plac ceasurile, poti sa colectionezi cate vrei, (asa o sa iti mai iei unul si o sa ai cate un ceas pentru fiecare zi a saptamani), cu toate ca ar fi bine sa te gandesti si la portofelul tau.
Sfat: ingheata cartea de credit (la propriu). Daca iti va fi greu sa o dezgheti, te vei gandi de doua ori daca chiar merita sa cheltui banii.

| Albinuța767 a răspuns:

Eu aș spune sa îl iei. Adică ești un fel de,, fan"gadgeturi si este normal sa iti dorești mai multe. Numai na...macar sa le păstrezi. E mai bine sa iti cumperi niste ceasuri decat sa dai bani pe alte prostii.

| venividivici2017 a răspuns (pentru Albinuța767):

Nu stiu ce sa fac, ma mai gandesc...am 2 pe care, nici nu le-am purtat macar o singura data.Zac acolo in cutie "prafuite" laughing