| squizzy802 a întrebat:

Salut TPU. Ce parfum are proiectie si persistenta mai mare? Paco Rabanne 1 Milion Elixir, sau Paco Rabanne 1 Milion Eau de Toilette?

13 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Eau de poubelle by Chlotilde - are și proiecție și persistență mai mare decât cele menționate de tine.

| anjellique a răspuns (pentru gabicoo):

Dar unde sa gaseste apa asta de pubela? ca eu am cautat pe net si nu exista

| gabicoo a răspuns (pentru anjellique):

De ea beneficiază doar locuitorii Sectorului I București. Stocul este limitat și se va epuiza la începutul lunii octombrie 2024.

| Cinic a răspuns (pentru gabicoo):

Baaa... pubela/ gunoi laughing) nu s-a prins! Si saracu' a cautat si pe net laughing

| anjellique a răspuns (pentru Cinic):

Saracu cine? de cine vb?

| Delllla a răspuns:

Nu cred că are cum să bată apa de toaletă.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Vrei sa fuga toti din jurul tau? Parfumul trebuie sa fie discret. Sa se simta numai la apropiere.

| squizzy802 explică (pentru Valentinaldoilea):

Taci ba ca poate mi dai la muian si imi bag gura in pulanu tau

| newaccountbye a răspuns:

Tot ce e eau de toilette nu va avea niciodată persistenta la eau de parfum!
De obicei, parfumurile în concentrație de "Elixir" sau "Parfum" au o concentrație mai mare de uleiuri esențiale, deci clar sunt mai persistente și au o proiecție mai amplă decât versiunile "Eau de Toilette".
Deci, Paco Rabanne 1 Million Elixir

| sparklingqueen a răspuns:

Parfumul.

| Ocreștină a răspuns:

Tuturor ne plac parfumurile, dar Dumnezeu nu ne da voie sa le folosim. Vezi si Biblia ortodoxa.ro, Isaia, cap.3, versetele 16-24. Sau întreabă preotul, o poți face gratuit pe internet.