| Masulica a întrebat:

Cine stie ceva pentru slabit 16 kg(o cura,dieta, ex.fizice) nu conteaza in cit timp 1-2 luni
Va rog mult,mult, chiar am nevoie!
Multumesc!:*:*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ii cam greu sa slabesti 16 kg in 1-2 luni. Uite ce functioneaza pentru mine:
-sala de forte
-taie pe cat posibil consumul de dulcuri
-la fel cu mancarea prajita(contine O2 in exces parca care ajuta la depunerea de grasimi)
-bea apa inainte de mancarea(iti ofera senzatia aia de satietate, aici cerebelul in da aceea senzatie si nu stomacul)
-mananca de foame(nu de plictiseala sau din cauza stresului)
-incearca sa mananci treptat tot mai iute
-multe citrice, apa rece pe cat posibil
Eu am trecut de la 83 la 77-78 intr-un an dar asta cu sala si o slabit o parte dar am pus si masa musculara.

| Anee_Aneliss_1980 a răspuns:

Este mult si nu e sanatos sa slabesti mult intr-un timp asa de scurt, dar o sa iti zic:
exercitii fizice:
recomand sa incalzesti fiecare particia din corp.Sa nu incerci direct cu abdomenele.
-sa nu mananci seara(poti incerca apa cu lamaie, in caz ca ti-e foame big grin)
-nu manca dulciuri
-mananca putin si des nu rar si mult(5-6 mese mici pe zi)