| Yrynella a întrebat:

cine stie ceva tratamente naturale, sau eu mai stiu careva 'trucuri' pentru cosuri, sunt dis^perata, mi-ai iesit acum o gramada pe frunte, si ma ung cu erosan insa nimic, numi trec...

5 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Impotriva cosurilor si a punctelor negre sunt bune citricele, asa ca iti poti face o masca din zeama de lamaie, zeama de portoclae si zeama de kiwi (cate 3-4 picaturi din fiecare), tinuta pe fata aproximativ o ora, dupa care te clatesti cu un gel de curatre.
Tot pentru acnee ai putea incerca celebra masca cu aspirina. Se obtine din 3-4 aspirine, suc de lamaie, 1 lingurita de miere si 1 lingura de iaurt. Aceasta masca se aplica o jumatate de ora pe fata, dupa care se clateste.
Si ar mai fi una foarte simpla pe care mi-am aplicat-o si eu mai de mult. Zdrobesti 2 rosii decojite si ti le intinzi pe fata intr-un strat dens. Le tii 30 de minute, dupa care te speli cu un gel exfoliant.

| Zamfiricaaa a răspuns:

Buna! Gel de tataneasa (Barba tatei), de la LIFE CARE neparat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca tinctura de propolis nediluata(diluata este mai putin concentrata si nici pe departe la fel de eficienta). Aplic-o de doua ori pe zi: seara, cu o ora-2 inainte de culcare pentru a o lasa sa actioneze pana dimineata si dimineata(sau dupa amiaza, in functie de programul tau), dupa curatarea fetei si las-o sa actioneze minimum 4 ore.Va ingalbeni putin pielea, dar se va lua aproape complet la spalare.In rest,e bine sa pui pe perna un prosop moale,crem,galben sau portocaliu(tinctura se va lua intr-o anumita masura pe perna,de aceea este bine sa o protejezi cu un prosop,care se curata mult mai usor).In rest,evita cremele, gelurile sau unguentele in tratamentul cosurilor, mai ales daca ai tenul gras. Cele mai eficiente sunt lotiunile.

| ReLoAdInG a răspuns:

Zeama de lamaie.in fiecare seara iti dai pe fata.merge sigur

| JustMe6378962 a răspuns:

Pasta de dinti.