| xToTheZx a întrebat:

Mi-am impletit parul. Problema e ca un fir de par e mai lung iar celalalt mai scurt si mi se vad multe fire de par pe impletituri. Dati-mi va rog niste idei cu care as putea face sa dispara firele de par de pe impletituri. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| bmerry a răspuns:

Nu prea cred. In primul rand ca nu ar arata prea bine,si risti sa le impletesti si ele sa se aseze la fel, si te chinui degeaba. Am observat ca atunci cand impletesc parul ud nu ies firele, ai putea incerca! Si sa-l lasi sa se usuce asa, si atunci ramane intact! big grin Chiar daca nu reusesti, nu arata foarte rau cu firele asa, se mai intampla.

12 răspunsuri:
| Metamorphose a răspuns:

Păi nu știu ce să faci?! Le tai! Ce altceva? Asta se întâmplă pentru că părul tău nu e tăiat uniform. (Eu așa am înțeles din întrebarea ta.Scuze dacă am greșit big grin )

| xToTheZx explică (pentru Metamorphose):

Daca as fi in locul tau cred ca nici eu nu intelegeam intrebarea rolling on the floor

| xToTheZx explică (pentru Metamorphose):

Faza e ca trebuie sa merg la un eveniment si vreau sa am o freza mai speciala mai ales ca sunt rapper. Dupa eveniment ma tund.

| Metamorphose a răspuns (pentru xToTheZx):

Pff. freză mai specială de rapper? Vrei neapărat împletituri? Stai să dau un search pe google dacă nu găsesc altceva mai „special". happy.

| Puffulets a răspuns:

Asa mai patesc si eu. incearca sa le prinzi cu agrafe.

| bmerry a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, si nu prea ai cum, eventual sa incerci usor, cu ceva ascutit sa le bagi sub impletitura si apoi sa dai cu fixativ. Daca nu, sa astepti sa iti creasca. Nu prea ai alte optiuni. happy

| xToTheZx explică (pentru bmerry):

Asa e cam greu. Am 20 si ceva de impletituri. Cu ac e greu. Dar daca fac impletiturile cu gel de par? asa nu e bine?

| bmerry a răspuns (pentru bmerry):

Am fost mai demult la niste negrese sa imi faca impletituri in tot capul, si au folosit o substanta uleioasa, care se simtea, dar nu gel! thinking

| xToTheZx explică (pentru bmerry):

Inainte sa imi impleteasca parul aveam parul ud deoarece inainte am facut baie. Dar daca pun gel. sa asez cat de cat firele de par ramase? macar sa incerc. ca alta varianta nu prea am.

| bmerry a răspuns (pentru xToTheZx):

Da,merita sa incerci.

| bmerry a răspuns (pentru xToTheZx):

Nu prea cred. In primul rand ca nu ar arata prea bine,si risti sa le impletesti si ele sa se aseze la fel, si te chinui degeaba. Am observat ca atunci cand impletesc parul ud nu ies firele, ai putea incerca! Si sa-l lasi sa se usuce asa, si atunci ramane intact! big grin Chiar daca nu reusesti, nu arata foarte rau cu firele asa, se mai intampla.

| xCrinax a răspuns:

Foloseste niste agrafe de par mici cu care sa prinzi firele in interiorul coditei.
http://www.ehow.com/video_4408210_fixing-unruly-hair-braids.html
Toate cele bune!