| Logicboy18 a întrebat:

nu stiu ce să fac, tot îmi apar coșuri pe corp, gen pe față nu mai am mai deloc. Dar am pe corp, pe spate, după urechi, pe gât în spate, sub bărbie, pe piept, nu mai suport, mă îngrijesc mereu, fac duș de 3-4 ori pe zi, mă mențin curat și îngrijit, uneori imi dispar..si apoi iar apar si tot asa, am fost si la dermatologi, am luat si tot felul de creme, dar niciun rezultat, ajutati-ma va rog voi, dau fundiță! Si va rog nu veniti cu batjocoră și jigniri că nu o sã iau în considerare astea happy mersi fain de înțelegere!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Imbracamintea sintetica sau partial sintetica mai poate declansa aceste eruptii acneice. Elimina in totalitate tot ce este sinettic sau partial sintetic in imbracamintea ta.
Pastreaza si poarta numai ce este 100% bumbac (coton).
Dusul de dimineata si seara sunt obligatorii, cu apa calda, sapun si un burete organic tip luffa.