| Sandra2571 a întrebat:

puteti sa imi spuneti si mie cum fac sa imi creasca parul mai repede?

Răspuns Câştigător
| deutzadia a răspuns:

In primul rand sa renunti la placa de par daca folosesti si alte aparate care distrug firul de par. Poti incerca lotiunea cu petrol de la Gerovital e foarte buna, se gaseste la plafar si nu iti miroase parul a petrol dupa ce te speli cu sampon.Si ai grija si la alimentatie-mananca fructe, legume.

Spala-te cu ulei de ricin. Aplica-l pe parul uscat inainte sa faci baie pe cap(la radacini si maseaza! nu pe tot parul si nu folosi in exces!)acopera-l cu o boneta de baie si un prosop... apoi stai 20 de minute. Spala-te cu sampon(eu m-am spalat de 3 ori) apoi te usucitrebuie sa te speli in fiecare saptamana timp de 6-8 saptamani pentru a avea rezultate vizibile.

Sa ai grija de el adica sa il tunzi des cate putin din varfuri ca va creste mai repede.

http://www.divahair.ro/......ai_repede!

sau cumpara-ti samponul favisan, din plafar. se vor vede rezultate inca din prima luna

Bafta.:* Funda?

8 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Nu cred ca poti face ceva deoarece parul creste dar nu poate sa creasca foarte repede!

| Almássy a răspuns:

Cu ulei de ricin si sa iti mai tunzi varfurile

| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Du'te la farmacie si cumpara ulei de ricin si vitamina A (te costa aproximativ 5-6 lei amandoua). Iti faci o masca de par din ulei de ricin...vitamina A si un galbenus de ou si stai cu el pe cap 4-5 ore dupa care te speli bine. La mine a avut efectlaughing aa si eu am pus si zeama de lamaie pentru ca aveam parul grasthinking

| alexalexuz a răspuns:

Ia-ti creme uitate la teleshoppongg ca acolo mai vezi sau daca nu dati cu laptisor de matca si alte creme da sa fie londa de marca caz mai bune

| LaFleurBelle a răspuns:

Da-ti cu gaz. happy Functioneaza 100% dar dezavantajul este ca miroase foarte tare. La mine a mers chestia cu gazul laughing si am scapat si de matreata. Si un tru, daca vrei sa para parul mai lung, fa-l cu placa!

| OMGZombiesEverywhere a răspuns:

Incearca sa te dai pe radacini cu ulei de ricin, se aplica si in cazul unghiilor si se gaseste foarte usor in farmacii ^^

| BeibiiC a răspuns:

Poti folosii ulei de ricin.
Te duci la farmacie, si iti cumperi. Iti faci masca cu el, simplu fapt ca te dai cu el pe par, iar dupa iti pui o punga in cap si un prosop peste, pentru a sta la caldura. Stai asa cu el jumatate de ora cam asa, iar dupa pe speli.
Asta trebuie sa faci de 2 sau 3 ori pe saptamana, nu mai mult, iar dupa iti faci cate un masaj la par de cate 5-10 minute in fiecare zii.

Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul meu. Funda?batting eyelashes

| Byencutza_Albinutza_1995 a răspuns:

Puneti exetensi