| DeikrAndrei a întrebat:

Salut tuturor! Deci, ( SUNT BAIAT ) am parul cret ( nu chiar cret, mai mult ondulat ) si sunt tuns pe parti, iar sus am parul dat pe-o parte. Ma atrage idee de codita si as vrea sa-mi fac si eu. Cu par ca al meu mi-ar sta bine cu codita? Eu il am dat pe o parte, dar mi-l indrept,dupa fiecare dus, cu placa. Daca ati experimentat parul cret prins in codita si nu v-a stat bine, recomandati-mi si mie niste frizuri pentru barbati cu parul cret. ( nu chiar cret, mai mult ondulat ).

Răspuns Câştigător
| Denovis a răspuns:

Omule asculta laughing am fost la o frizerie numita cut & go, probabil o cunosti si eu am acelasi par ca tine lung si ondulat si daca chiar vrei freza misto nu mai folosi placa ca cu trecerea timpului de la folosire iti va cadea parul. Dupa spalare uscati parul cu un fen in ce directie vrei sa stea si aplica o ceara de par gen panza de paianjen. Mie mi se pare foarte egficienta si frizura poate ramane la fel chiar mai mult de 48 de ore. Si daca chiar vrei codita nu trebuie sa ii faci nimic, din moment ce il prinzi in coada el sta si daca ii ai ondulat vaa avea mai mult volum si va arata ca un buchet laughing. Oricum sper ca ti a fost de folos cu ceva critica mea pentru ca asta ii primul meu raspuns pe site u asta.

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Dacă ești creț complet renunță la ideea de a-ți face coadă. Dar dacă nu ești creț atunci lasă-ți coadă...se poartă destul de des coada.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu nu cred ca ti-ar sta bine cu coada.

| R0R0 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa nu iti faci coada. Nu arata senzational

| Idkidk a răspuns:

Eu nu cred, că ai arăta bine cu coadă, eşti băiat.

| AbelMagic a răspuns:

Prin codite vrei sa zici dread-uri?