| anonim_4396 a întrebat:

Vazusem mai demult postat pe TPU un articol despre albirea dintilor, in care scria sa i spalam de 3 ori pe zi si o data pe saptamana cu o solutie ceva, bicarbonat de sodiu paremise. Astept confirmarile dvs si alte sfaturi despre acelasi subiect. Ms anticipat. Dau funda celui mai bun rs.

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Foloseste bicarbonatul de sodiu pe post de pasta de dinti, o data pe zi! Sau foloseste in acelasi scop sarea de bucatarie.

| dedfgv a răspuns:

Da bicarbonatul de sodiu este bun dar sa nul folosesti mai des decat o data pe saptamna ca poate sati atace smaltul dintilor
la fel de buna este si sarea de bucatarie si zeama de lamaie dar mai ales capsunile
ar trebui sa elimini din meniul tau cafeaua, vinul rosu si murele

| EmaS a răspuns:

Da este bun,pui acel praf pe periuta de dinti si te speli cu bicarbonatul cum te speli cu pasta,mai este buna pentru albirea dintilor si sarea de bucatarie,acelasi procedeu,sau zeama de lamaie

| beautifulkiss a răspuns:

Buna bicarbonatul de sodiu se foloseste de 2 ori pe saptamana nu mai des deoarece afecteaza smaltul.Numai bine.

| carminaburana43 a răspuns:

Da pe vremuri cind nu existau atitea paste de dinti de albire se folosea bicarbonat de sodiu pentru se freca dimineata eventual si seara dintii cu ea, se punea bicarbonatul pe periuta de dinti si se faceau exact acelasi miscari ca si cu spalatul pe dinti.Era si este o solutie buna.dar nu o data pe sapatmina s-o speli cu bicarbonat de sodiu ci de doua ori dimineata si seara.Cu pasta de dinti poti spala dupa masa principala in rest dimineata si seara cu bicarbonat de sodiu timp de 1o zile.

| Kassandra_9578 a răspuns:

Http://www.facebook.com/......mu/end.php
Asta e de pe facebook si mai e ceva cu ala blend a med oral B! Trebuie sa-ti faci cont si il intrebi de ce ai nevoie! Intra pe www.blenda med.ro

| Cippy a răspuns:

Eu zic sa stai in banca ta happy. NU SE STIE CUM AFECTEAZA SMALTUL SUBSTANTA AIA. Sarea afecteaza smaltul, Bicarbonatul afecteaza smaltul, deci nimic nu e sigur