| iphone3g16gbH a întrebat:

Salut,vine revelionul si nu stiu in ce sa ma imbrac,sunt cam slab si destul de inalt, asta asa ca un amanunt:d!
Daca imi puteti da niste sfaturi sau arata poze cu o tinuta ar fi perfect,oricum port orice gen de tinute,in special cele mai elegante, normal ca la un revelion nu te duci imbracat in haine de rapper sau mai stiu eu ce.Tin sa spun ca revelionul il facem la un restaurant!

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Esti bine in mare si poti sa adopti acelasi stil si pentru revelion dar:

1: fiind slab camasile stau un pic largi pe tine chiar daca sunt numarul potrivit... du camasa la croitor sa ti-o cambreze dupa ce o cumperi. Se va vedea diferenta

2. Incearca sa faci un contrast intre camasa si papion, papionul abia ca nici nu se vede, experimenteaza cu culorile, e o tinuta casual, papionul ala alb elegant nu prea isi are locul si nici nu se vede pe camasa tot alba.

3. nasturii aia negrii de pe camasa zici ca formeaza o cruce pe tine... nu dau bine deloc

5. Eu unul evit sa-mi ridic manecile la camasa atunci cand port papion

6. Din moment ce iti place ceva elegant nu stiu de ce te feresti de un sacou. Mai poti incerca o vesta sau bretele la pantaloni

14 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Poti imbraca fie un costum negu, fie o pereche de blugi albastri, un sacou si tenesi:
http://www.google.com/......tp?/imgres

| Vasybulan a răspuns:

La restaurant? Pai un costum, s-ar potrivi localului. Daca totusi, urasti costumele, iti recomand o camasa nu cin stie cat de trendy(cu cat mai simpla, cu atat mai buna), o pereche de blugi mai inchisi la culoare(negri sau albastru inchis) si o haina de costum.

| Nickname1890 a răspuns:

Nu conteaza unde faci revelionul, conteaza care este stilul care te reprezinta pe tine ca sa putem da niste sugestii?

Ca idee generala daca esti inalt si slab, evita dungile verticale si evita negrul. Spune-mi pe ce stil vrei sa mergi si iti fac niste sugestii.

| iphone3g16gbH explică (pentru Nickname1890):

Http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/......6724_n.jpg
Cam asa am fost imbracat la miss,sunt cel din dreapta.
Aveam blugi negrii,si in picioare o pereche de pantofi din piele intoarsa, negrii!
Mereu mi-a placut ceva elegant, dar am evitat mereu sacoul, sau costumele, nu prea imi plac!

| Nickname1890 a răspuns (pentru iphone3g16gbH):

Esti bine in mare si poti sa adopti acelasi stil si pentru revelion dar:

1: fiind slab camasile stau un pic largi pe tine chiar daca sunt numarul potrivit... du camasa la croitor sa ti-o cambreze dupa ce o cumperi. Se va vedea diferenta

2. Incearca sa faci un contrast intre camasa si papion, papionul abia ca nici nu se vede, experimenteaza cu culorile, e o tinuta casual, papionul ala alb elegant nu prea isi are locul si nici nu se vede pe camasa tot alba.

3. nasturii aia negrii de pe camasa zici ca formeaza o cruce pe tine... nu dau bine deloc

5. Eu unul evit sa-mi ridic manecile la camasa atunci cand port papion

6. Din moment ce iti place ceva elegant nu stiu de ce te feresti de un sacou. Mai poti incerca o vesta sau bretele la pantaloni

| LolaLollita a răspuns:

Blugi poti purta fara nicio problema. Camasa si papion recomand.

| LeMousiqe a răspuns:

La Restaurant pai depinde daca restaurantul e luxos scump in costum cu papion sau cravata. Sper Ca te am ajutat. Funda :S?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O camasa, blugi si tenisiiwinking!

| iphone3g16gbH explică (pentru anonim_4396):

Nu prea imi place stilul asta, blugi si conversi.
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/......6724_n.jpg
Asa am fost imbracat la miss, ca sa iti faci o idee!:*

| iphone3g16gbH explică (pentru iphone3g16gbH):

Cel in alb sunt eulaughing!

| LittleShyDevil a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres
Eu zic ca asa este frumos, sau http://www.google.ro/......tp?/imgres
Sper sa te ajute! :)

| xFakeSmilex a răspuns:

In noaptea dintre ani ne dorim sa aratam perfect si incepem o adevarata cercetare a garderobei pentru a construi tinuta ideala. In functie de tipul evenimentului, de nivelul lui de formalitate, construirea unei tinute in tendinte si care sa se potriveasca si personalitatii tale este destul de dificila.

Diva Hair iti vine in ajutor si iti ofera spre inspiratie cateva idei de tinute, fiecare bazata pe o piesa vestimentara care sigur se regaseste si in garderoba ta.

O PERECHE DE LEGGINGS DIN PIELE

Sunt sexy, sunt moderni si au capacitatea de a-ti evidentia picioarele. Ii poti asorta cu o bluza cat mai delicata, insa care sa se evidentieze prin o anumita calitate: culoare, material, croiala. Astfel, poti opta pentru un animal print, pentru o bluza cu paiete sau in nuante metalizate, o camasa intr-o nuanta pastel puternica sau chiar una nude din cea mai fina matase. Nu uita ca o pereche de leggings arata cu adevarat minunat daca o asociezi cu o pereche de pantofi, sandale sau botine cu un toc cat mai inalt.

O FUSTA MAXI

Fustele lungi au devenit, de cateva sezoane, preferatele vedetelor chiar si pe covorul rosu. Desi nu este foarte usor de asortat, o fusta lunga poate aduce note originale unei tinute. Asorteaz-o la bluze pretioase care acopera umerii, in nuante contrastante sau potrivind una dintre nuantele bluzei cu cea a fustei. Alege o fusta uni, daca bluza este incarcata in croiala sau culori si o fusta deosebita daca bluza este simpla.

O CAMASA ALBA

Desi nu ai crede, o camasa alba poate cu adevarat sa fie transformata daca stii cum sa o accesorizezi si la ce sa o asortezi. Astfel, daca o porti cu o pereche de pantaloni din piele sau cu o fusta din piele, nu are nevoie de niciun accesoriu deosebit, nici macar de o pata de culoare. La fel de bine se potriveste si cu o fusta sau un pantalon in nuante metalizate sau in nuante cat mai puternice, pentru un eveniment mai deosebit, sau cu o pereche de jeansi, pentru o petrecere animata alaturi de prieteni. Indiferent de piesele vestimentare cu careo combini, accentul trebuie sa cada pe pantofi si poseta. Alege cele mai interesante modele si scoate-ti tinuta din anonimat!

O PERECHE DE JEANSI

Pe langa camasa alba, jeansii pot sa construiasca si alte tinute demne de o petrecere de Revelion. Pentru ca sunt oarecum banali, trebuie sa incerci sa ii asortezi cu piese vestimentare sau accesorii care depasesc statutul lor. Astfel, poti apela la o bluza deosebita sau la accesorii cat mai colorate, de la pantofi la bijuterii, sau le poti adauga o vesta de blana, cea mai indragita piesa vestimentara a acestui sezon.

O PIESA VESTIMENTARA NUDE

Nuantele nude au aparut de cativa ani, si nu au de gand sa dispara prea curand din peisajul modei. Cu siguranta ai o piesa vestimentara nude in garderoba. Iar aceasta se va asorta cel mai bine cu oricare alta piesa neagra - este o combinatie in tendinte si de efect. Astfel, un deux-piece negru va arata excelent cu un top nude pretios, la fel si o fusta sau un pantalon de piele, dar si o simpla pereche de jeansi. Iar o fusta nude, cu un top negru va creste si mai mult dramatismul tinutei.

Mai multe sunt aici: http://www.divahair.ro/......u_revelion

Mai sus ai si poze! :D

| xFakeSmilex a răspuns:

Da, scuze pentru incurcatura.
Iti recomand: o pereche de blugi, un tricou, peste tricou poti lua un sacou, iar ca si incaltaminte iti recomand o pereche de bocanci bej, sunt foarte draguti si poti baga blugi in ei. Am vazut ca se poarta in randul baietilor.
Distractie placuta!

| PaulaMihoc a răspuns:

Cred ca cele mai bune sfaturi sunt cele si cu poze asa ca http://bit.ly/imbracaminte-revelion de aici m-am inspirat si eu cand am avut probleme de acest gen.