| cassdavid285 a întrebat:

Salut! Vr sa va spun ca eu sunt suparat si sufăr pentru ca colegi mei cand eram in clasa a 9a stateam la internat cu colegii mei si a venit unu si ma trage de picioare si am picat jos si unu incepe sa ma filmeaza si eu sunt tare inalt si eu am vr sa fiu om cu iei dar nu vor si sunt suparat ce sa întâmplat sad tot timpul ma filmează dar eu sunt puternic inalt 1.90 si nu imi place si toti imi vine batai de cap

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Câteva vizite la biserica adventistă de ziua a șaptea din localitatea ta ți-ar prinde bine. Află-i adresa și programul, și nu mai sta pe gânduri. Vei vedea atunci cum te poate ajuta Dumnezeu în mod practic să treci peste trecut.

| johnnny123 a răspuns:

Și din cauza înălțimii te lovești des cu capul de tocul ușii? Asta ar explica de ce te exprimi în halul ăsta.

| gabicoo a răspuns:

După cum scrii deduc faptul că singurele tale calități sunt înălțimea și forța fizică. Dacă la vorbit te pricepi așa cum scrii înseamnă că soluția este să-i caftești un pic pe melodia: "Pumnii mei minte nu are"! Știi tu mai bine de cine este cântată.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Iar dacă ai mințit că ești puternic înseamnă că numele tău este Giani Orlando și ți-o meriți.

| ioana748 a răspuns:

Ei, pe de o parte sunt frustrati ca esti mai înalt ca ei, pe de alta stiu ca tu esti intelept si nu le faci nimic. Ca cateii aia mici fara creier care latra la toti dulaii.
Faptul ca stau cu telefonul in mana este de teama sa nu le faci ceva.
Ca tu sttind ca esti filmat esti legat de maini si de picioare.
Totusi poti sa fii ferm si sa te ridici in picioare si sa i rogi sa termine cu glumele.
Acesti copii au parinti si poti ruga profesorul care se ocupa de clasa voastra sa le spuna sa termine cu glumele de prost gust. Poti filma si tu, nu doar ei.
De asemenea poti vorbi cu parintii tai.
Daca insa poti mai in gluma mai in serios sa le spui ca nu gusti glumele lor, ca nu este ok sa procati vreun accident SI te ai descurca singur, ar fi si aceasta o solutie.
Toate cele bune,

| cassdavid285 explică (pentru ioana748):

Ok dae vr sa spun ca mie imi pare rau ca am fost prost in ziua aia si mi-am necajit părinți eu tot timpul ma necăjesc cu astia a mei tot mi-e frica ca ma filmeaza dar eu nu dau, de ce pentru ca am foat educat eu cand simt ca ma împinge unu si pic jos ma enervez dar nu dau si dupa o sa am mult sa sufăr sad

| ioana748 a răspuns (pentru cassdavid285):

Da, normal ca nu dai, ca tot tu pici vinovat.
Asta si vor sa te provoace.
Incearca sa i eviti pe cat se poate sau sa razi de glumele lor.
Tratezi cu umor. Vazand ca nu te superi vor înceta.

| milliongirl a răspuns:

Inteleg situatia ta, imi pare rau pentru tine.
Nu mai fi suparat, sunt peripetii scolare, esti mic vor trece.
Impune-te fi rau, injura-i, bate-i, nu te lasa calcat in picioare ( ai grija cand sunt multi ca iei bataie.