| CantSayMyName a întrebat:

Salut, vreau sa ma vopsesc negru in vacanta de vara, am parul brunet spre negru, dar totusi vreau negru pur.
Fiind baiat nu prea ma pricep la chestiile de genul asta, asa ca am nevoie de putin ajutor, nu vreau sa ma vopsesc permanent, ci in perioada vacantei.

Ce vopsea imi recomandatii, cum sa procedez etc.

1 răspuns:
| muceacitalinda a răspuns:

Buna! vopseaua se duce nu sta multe luni asa ca poti lua de la loreal sau de la palet iti recomand pentru ca iti face sa luceasca parul sa iasa in evidenta, il face chiar mai fin. cum sa procedezi? dizolvi tot ce ai in cutie,, poti sa iti iei si un decolorant (daca insisti sa iasa perfect negrul pur)amesteca bine, iti pui manusile pe mana, vei avea un tub in care vei pune ce ai amestecat cu o pensula, periuta( ce ai amestecat trebuie sa fie intr-un castron ) pui in tub, agiti. spumezi pe par, dai cu mainile sau cu o pensula speciala de vopsit par. dai si la radacini. lasi 45 minute dupa care te speli cu un sampon sau cu ce te speli tu. ps :sa fie castron doar pentru vopsit (sa nu il folosesti la al ceva, doar sa stii ca ala e special pentru vopsit. le gasesti peste tot. in carefour, kaufland, economat pana si la supermarketuri. daca consideri ca raspunsul meu te-a ajutat, si consideri ca merit funda