| redhead13 a întrebat:

Vreau sa stiu ce sampoane naturale sau profesionale exista pe piata. Eventual pentru a favoriza cresterea parului. Apreciez lipsa raspunsurilor referitoare la Garnier, Avon etc. Multumesc

10 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Daca esti din Bucuresti, in Afi si in Cora Lujerului este un magazin cu produse profesionale pentru par. Magazinul se numeste ProfiHair. Au marci precum Wella, Joico, Kerastase, etc, marci care nu se gasesc pe piata, ci doar la magazinele respective si in saloane.

Iar referitor la sampoane naturale, du-te la orice plafar, acolo gasesti foarte multe pe baza de plante si diferite uleiuri. Dar plafar sa fie, nu farmacie.

Iar daca vrei un sampon care sa favorizeze cresterea firului de par, poti sa pui tu in sampon cateva picaturi de ulei de ricin. Dar putin, altfel iti v-a ingrasa parul.

Răspuns utilizator avertizat
| thalyslly a răspuns:

De la hemmel sunt din plante si sunt foarte bune,

| irina20 a răspuns:

Eu folosesc o masca de par cu placenta de la kallos, e foarte buna pentru cresterea parului. Exista si sampon dar inca nu l-am folosit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mane'n Tail: http://manentail.com
Am incercat multe, pentru mine asta este cel mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minoxidilul și Nanoxidil, undeva intre 300 si 600 lei e pretul lor.

| ArinaWolf a răspuns:

Eu folosesc un sampon contra caderii parului de la cosmetic plant, tratament cu placenta de la kallos si un ou amestecat cu jumatate de sticluta cu ulei de ricin. Mentionez ca am parul foarte lung si fara astea imi cade mult par

| Cherrylips a răspuns:

Iti recomand cu incredere produsul de la DS Laboratories
Spectral F7 Agent Stimulant Eficient. Eu l+am folosit si sunt foarte incantata! Efectele au ramas si dupa cateva luni de la folosire!

| MyleyCyrus10 a răspuns:

Hmm daca esti vopsita poti folosi samponul si balsamul de la MATRIX. happy

| DreamingIceCream a răspuns:

Buna. Eu folosesc sampoane de la Nivea si Vichy. M-am uitat prin magazine si eu multe feluri de sampoane. Eu am folosit numai de la firmele astea. Incearca-le si spune-mi cum sunt pentru parul tau! Astept raspuns :*