| FelixKGB a întrebat:

Am dat comanda de lenjerie intima online la ei pe site iti ara marimea ( S M L) etc. iti este specificat si in cm doar circumferinta taliei si ce mi-a ajuns este lenjerie pentru copii si acestia imi spun ca nu se poate da retur pentru ca este lenjerie. Unde pot face o reclamatie? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Astfel de cazuri sunt foarte frecvente, nu poți face mimic. Doar sa ii rogi sa îți dea banii înapoi pentru ca ti-au trimis lenjerie pentru copii in loc de Adulți și dacă nu vor sa intri pe toate grupurile unde sunt postate site-urile și vânzătorii neserioși/țepari și sa le faci reclamație sa nu mai cumpere și alții de acolo. Sau sa intri pe pagina lor de Facebook și sa le lași recenzii și comentarii negative (o sa te blocheze dar măcar ai încercat laughing )
Politia sau OPC nu o sa se încurce cu mărunțișuri din astea, ti-am zis ca sunt frecvente, o sa rade de tine dacă te duci cu reclamații din astea...

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intr-adevar, lenjeria nu se poate returna. Daca numarul de centrimetri ai produselor nu corespund cu ce ai comandat tu, atunci poti face o reclamatie la Protectia Condumatorului

| Paula2018 a răspuns:

Daca dimensiunile nu corespund celor de pe siteul lor, poti face o reclamatie la protectia consumatorului. Daca te-ai uitat tu in tabelul gresit... din pacate n-o sa mai poti face nimic.

| FelixKGB explică (pentru Paula2018):

Pe site'ul lor iti spune doar de diamentrul taliei nu si de picioare lungime/diametru

| Paula2018 a răspuns (pentru FelixKGB):

Am inteles. Pai le poti scrie lor ca o sa faci o plangere pentru ca nu au informatii complete si clientii nu pot deduce care sunt dimensiunile corecte + recenzii negative si poate ai noroc.