| ioana2017 a întrebat:

Salutare. Am o curiozitate pentru cei care stiu si au trecut prin asta.Atunci cand imi voi pune aparat dentar va fi dureros timp de o saptamana? Extractia (daca va fi cazul) va durea rau? Astept raspunsuri pentru cei care cunosc si au fost in aceasta situatie! Multumesc fain pentru orice raspuns, apreciez.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va fi dureros aparatul, la inceput, insa o durere suportabila. La fiecare control cand iti va umbla la bracketi va durea putin, dar va trece in cateva zile. Oricum, este suportabil, stai linistita.
Iar in legatura cu extractiile, daca iti face amnezie nu te va durea, iar daca ai dinte de lapte nici nu vei simti.

| BJK1903 a răspuns:

Extractia nu o sa doara pentru ca iti face anestezie si nu o sa simti nimic. Dar dupa cateva ore o sa te doare cam tare de nu o sa poti sa dormi si o sa te doara de multe ori din motiv ca iti intra mancare acolo in gaura si trebuie sa ai grija cum sa o scoti sa nu te atingi acolo.E ceva normal sa te doara dupa extractie locul ca e gol si nu s-a astupat. Si la aparatul dentar cand mi l-am pus eu nu am avut probleme cu el, nu m-a durut.