| NYØ2002 a întrebat:

Eu imi iau crema antibronz de oriflame pe 3 martie.Eu când trebuie sa aplic crema cand e cald sau mereu? La mine e o altă problema, sunt inchis la culoare, acum mai sunt cum mai sunt dar vara negru ca taciunile.Maica-mea spune că și de la vânt mă inchid ca mi se deschid porii.Eu cred ca sunt asa temporar si ma albesc cu timpul.Maica-mea mea mi-a spus ca era mai neagra ca mine cand era mică. Mama mamei adica bunica mea e albă ca laptele si tatal mamei e inchis/brunet. Taica-miu si el a fost negru/brunet cand era mic, inseamna ca si eu trebuie tot la fel.Eu am 17 ani

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O aplici incepand cu 4 martie. Sa nu-ti para rau de banii care i-ai dat pe ea.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Desi catalogul 4 Oriflame incepe pe 03.03, nu o sa o primesti in aceeasi zi.
Si eu sunt bruneagra si imi place. Iarna ma deschid la culoare si vara ma fac mulatra.
Crema trebuie sa o aplici oricand, indiferent cat de soare sau innorat este afara.
Din pacate, nu se gaseste Neutrogena SPF 100 spray in Romania.Cu aia chiar nu te bronzezi 1 secunda.
Adolescentii,in general,sunt idioti si nu deosebesc un bronz de la soare de unul nativ si, in "inteligenta" lor, cred ca este unul si acelasi lucru, adica "tigan".
M-am confruntat si eu bulying-ul la liceu pentru ca eram mai inchisa la culoare(chiar nu sunt de alta etnie), pentru ca eram inalta si slaba.Acum nu mai imi pasa.Ma bronzez cat de mult pot.
Apropo, vrajeala multa cu vantul si porii.