| love1 a întrebat:

Salutare, fetelor am extensii clip-on si nu stiu ce sunt naturale sau sintetice mi-au spus cind am cumparat ca sunt naturale dar am dubii din cauza ca stiu ca parul natural nu are asa luciu, si se incilcesc ma enerveaza trebuie numai sa le piepten, dar daca or fi si sintetice s-ar topi la placa dar le-am facut cu placa, le-am ondulat odata le-am spalat si parca sunt ok, dar de ce asa se incilcesc si daca fac cu placa la 220 grade cam vad ca se incretesc firele dar la 160 e in regula, va rog fetele care se pricep in extensii sa-mi spuneti ce o fi oare naturale sau sintetice? care este diferenta ca chiar in acestea nu pricep

1 răspuns:
| CPaula a răspuns:

Dupa pret iti dai seama prima data. Da, extensiile din par natural nu au luciu daca nu sunt tratate corespunzator, pentru ca sunt facut de par "mort" ce nu-si mai poate lua cele necesare din piele. Daca nu le aplici masca hidratanta si folosesti placa se usuca si mai mult si de aici incalceala. Eu am testat odata arzand cateva fire naturale si cateva din extensii. Stim cu totii cum arde si ce miros are plasticul.