| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Ieri mi-am pus un piercing si vreau sa stiu daca pot înota. Poate sa imi faca probleme apa? Nu sunt umflat sau iritat. Multumesc

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Unde ti-ai pus piercing-ul? Daca e intr-o zona care va intra in apa, nu inota. In apa sunt bacterii care iti pot intra in sange si poti face o infectie.

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Categoric nu. Aşteaptă cel puţin 3 săptămâni, timp în care dezinfectezi mereu zona. Nu uita să porţi cercel medicinal cel puţin o săptămână.

| BiuL a răspuns:

Ai rabdare o saptamana doua inainte sa mergi la inot sa apuce rana sa se inchida.

| Live4Ride a răspuns:

Piersingul l-am pus in spranceana. Am fost si la piscina si sunt ok... doar ca a facut coaja si am citit ca trebuie data la o parte. Am un piercing care au zis sa il port 2 luni. ma dau cu o solutie pentru piercing de doua ori pe zi.

| Bdtd04 a răspuns:

Ar fi bine sa mai astepti putin. Normal, nu ar trebui sa se intample ceva, dar e mai bine sa fii mai precaut. Ia pauza vreo 2-3 zile, apoi poti inota happy