| geanina3 a întrebat:

Salutare la toti am o proplema cam nasoala, de prin martie am facut pediculoza, si am aflat in mai, iar acum ca vine scoala tot nu am scapat. am auzit ca daca te decolorezi si te vopsesti scapi si de lindeni (cad de pe par). e adevarat? deci intrebarea mea la care voi acorda funda este: 1. daca ma dau cu petrol (unde il pot gasi? in supermarcketuri oare?). 2. nu am timp sa ma perii sai scot pe toti, creca is catevaa miliarde, dar daca ma vopsesc cu vopsea cu amoniac am vreo sansa sa cada lindenii? sau ar trebui sa ma decolorez (as opta doar la o varinata din cauza bugetului, dar le incerc pe ambele daca e nevoie). 3. dupa ce ma dau cu gaz cam 4-5 ori parul miroase cam urat, cum scap de miros? vopseaua are puterea de a scoate mirosul (ma gandeam sa incerc wella ) si miar ajunge un tub pentru par mediu (pana sub piep cu 2-3 cm) dar este destul de des. funda si va rog sa imi raspundeti la ambele intrebari, mor ca incepe scoala crying

1 răspuns:
| dfia a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa te vopsesti sa scapi de ei.la farmacie exista o solutie speciala la care iti da si un pieptan foarte des care dupa ce iti dau cu solutie sa iti pieptani parul cu el( stai linistita prietena mea avea partul foarte cret si des si totusi acest pieptan a iesit din par laughing ). costa in jur de 30-35 lei thinking