| MakeLOveNoWar a întrebat:

Salutare membrii TPU.ro vin cu o intrebare putin ciudata.Pentru inceput sa va spun ce vreau eu.Am parul cret si daca il las mai lung de 5 cm ma puteti confunda cu un african. Pot face astfel incat sa imi indrept parul definitiv? Imi povestise un amic ca cineva de la el din zona avea parul la fel de cret ca mine si s-a tuns la chelie si si-a dat cu niste solutii speciale iar acum are parul drept pana la umeri.Este adevarat? Se poate face asta? Nu vreau sa aud sfaturi gen foloseste placa, am si de aia dar nu vreau sa imi ard parul zilnic si deja m-am saturat.Multumesc!

5 răspunsuri:
| Eff a răspuns:

Du-te la un coafor si sigur stiu ce sa iti faca.
am vazut si eu pe la diverse emisiuni straine si pe net, exista o solutie care se numeste hair relaxer. in state costa intre 45 si 200 de dolari sa il faci la salon.
http://www.bodhisalon.com/brazil.html

Eu zic sa nu fii fraier, baietii cu parul cret sunt cei mai frumosi >:P

| mmeee79 a răspuns:

Pff. dar parul cret e cel mai faaaain maatongue nu lua tu in seama pe toti, tu sa te simti bine.Mai fain e parul cret, gelat asa si fainnnlove struck uiilaughing
Si sa ti-l mai intinzi din cand in candhappy

Eu n-am sa-ti zic cum sa ti-l faci drept, pentru ca e mai fain crethappy asa ca...succes in continuare!

| xxdd a răspuns:

Varianta cu tunsu la chelie e bunicica. dar nu rezolva de tot.
Stiu pe cineva care a facut asta si dupa 2 ani i s-a facut parul la fel ca inainte

| pandaX3 a răspuns:

@ mddx asta inseamna ca o data la 2 ani trebuie sa te razi la chelie tongue daca nu vrei sa-ti lasi paurul pana la umeri, e o idee...

Am auzit totusi ca se poate face parul permanent, dar drept. Cel mai bine intreaba la coafor tongue

| Squmppaaaa a răspuns:

Poate prietenul tau are dreptate...sau du-te la cuafor si intereseaza-te.mult norocwinking fundabig grinbig grinbig grin: