| Jalnic a întrebat:

Salutare!
Sunt disperat... Daca va uitati la avatarul meu vedeti ca aveam parul mai mare (gen justin bieber), am fost sa imi scurtez putin si m-a tuns gresit, m-am tuns din nou la 2 (cm) pe tot capul si breton... Ce pot face sa imi creasca parul cat mai repede la marime pe care o aveam? Vedeti in avatar parul!

Răspuns Câştigător
| Bulinăăă a răspuns:

Cumparati ulei de ricin d ela farmacie nu costa mult 2-3 lei.

inainte sa te speli pe cat te ungi pe la radacini cu ulei de ricin inainte. cu vreo 4 ore. dupa ce te-ai dat mno stai. laughing si dupa aia te speli sau daca vrei poti ca sa te dai intr-o vineri seara pana a 2 a zi. si apoi te speli sa aCTIONEZE MAI BN DA SI CU ORELE ININTE E SUPER BN.

nu doar ca creste parul imi repede dar si se intareste si ii da un luci super. :X

Bafta!
si
Spor la crescut!

app: esti simpatik whistling

4 răspunsuri:
| Onny91 a răspuns:

rolling on the floor) tunde-te chel laughing) si dupa aia puneti benzina in cap laughing

| oanna_4635 a răspuns:

Pai incearca niste tratamente pentru cresterea parului
Ei bine daca doresti ca parul tau sa iti creasca mai repede foloseste ulei de ricin, este foarte bun, eu una il folosesc si da roade.

In primul rand, indiferent de tratamentul pe care il vei urma, sa nu te astepti la efecte foarte rapide.
Este foarte importanta alimentatia, care sa cuprinda produse bogate in proteine, cum ar fi: ficatul de vita, ouale, fasole verde, peste si vitamina A, de exemplu morcovii. Se spune ca un consum marit de castravete ar stimula cresterea parului. Poti, de asemenea sa iei vitamine pentru par: Revalid(este eficient luat cel putin 3 luni), Miss Vitaal.
Exista sampoane speciale pentru cresterea parului: "Sampon nutritiv pentru cresterea parului" de la Favisan, "Sampon cu extract de urzica" de la Corona etc.
Ca tratamente naturiste poti folosi:
-infuzie de rozmarin, cu care iti clatesti parul;
-masca din ulei de ricin galbenus de ou, se amesteca foarte bine si se maseaza pielea capului; dupa 1 ora se spala parul;
-poti sa-ti prepari singur un sampon format din 2 galbenusuri 2 linguri tinctura de brusture 4 linguri apa;
-FOARTE IMPORTANT este masajul zilnic al scalpului, in jur de 5 minute. Poti efectua acest masaj, pentru o eficienta ridicata, cu tinctura de ardei iute (foloseste aceasta tinctura doar de 2 ori pe saptamana)

| Bubbles_8156 a răspuns:

Iti recomand uleiul de ricin, nu costa mult. costa 4 lei -40 ml.

| RosePuffic a răspuns:

Tunde-te chel laughing