| ValiConstantin123 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o întrebare, pot aplica crema depilatoare in zona feței sub ochi unde există mici fire de par?
Folosesc crema depilatoare pentru piele sensibila

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu folosi crema depilatoare acolo ca te poti alege cu arsuri chimice si semne dupa si sigur nu vrei.
Incearca benzi de ceara si eventual sa te faca cineva ca trebuie tinuta pielea si tras de banda.
Sau pensetawinking te faci si tu usurel cat suporti si dupa dai cu o crema calmanta sau gel de aloe vera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te risca e o zona foarte sensibila s-ar putea să rămâi cu iritații serioase sau chiar probleme mai serioase. Du te la un salon și ia-l cu ceara va creste mai rar și subtire

| Reghqen a răspuns:

Nu, folosește penseta

| mdc98 a răspuns:

Nuu.