| Anonim5532 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o mica mare problema. am o geaca de fash nou nouta cumparata, culoare neagra cu capison. problema ar fi asa : 1. Cand merg in cafenele sau undeva mereu miros a fum de tigara, am zis sa scot hainele pe umeras pe balcon undeva la aer si le las o seara 2 afara, e ok?

2. Din pacate m-am asezat pe geaca o data si acum e tare sifonata, cum as putea sa fac sa o indrept? de calcat nu cred ca se poate calca o geaca cu capison. cum as putea sa o indrept?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Si eu am geci din astea si mama le baga mereu la masina si apoi le calca putin, dar pune un cearceaf sau ceva pe ea in timp ce o calca ca sa nu se parleasca.Nu stiu de ce iti faci atatea griji...

| Anonim5532 explică (pentru Bondarel99):

Ca vreau sa o fac eu, tati nu stie, maica'mea e plecata in strainatate happy si am o obsesie la haine, mai ales cand le vad sifonate

| iuliatntbumbum3107 a răspuns:

E mai complicat..prima oara zic sa o speli de mana, dupa o pui pe umeras si incerci tu cat de mult poti cu mainile, dar sa faci asta cat timp e uda big grin si o lasi sa se usuce afara big grin

| Anonim5532 explică (pentru iuliatntbumbum3107):

E geaca din aia groasa de iarna cu puff inauntru nu cred ca ar fi ok sa o spal cu mana. zic si eu.