| Madness345 a întrebat:

Salutare TPU, cum sa fac sa am un par plin de volum frumos si stralucitor? Fara feon nu pot sta. cu el imi aranjez parul si imi e sa nu il ard. Imi puteti spune cate ceva despre ingrijirea parului? Mentionez ca de-acum inaintemi-am uscat parul foarte putin cu aer cald si dupa am dat pe prima treapta, adica aer rece ca si temperatura camerei.Sunt baiat, dau funda happy

Răspuns Câştigător
| JulietteJokes a răspuns:

Eu sunt fata, dar sa fim seriosi noi stim cate ceva despre par. Eu NU iti recoman balsamul pentru volum fiindca eu il folosesc sa scap de el ...Deci spala-te cu un sampon pentru volum si daca tu zici ca feonul iti arde parul, simplu! Cumpara-ti o protectie termica pentru par. Eu am una de la syoss nu cred ca a fost mai mult de 20 de lei.

2 răspunsuri:
| MedionTcO a răspuns:

Salut,si eu am avut aceasta problema. Cat despre mine, eu folosesc o masca pentru par, care se aplica dupa samponare si clatire, se aplica bine pe par si se lasa 2-3 minute. Apoi clatesti, usuci si se vad diferentele.

| cireşicat9 a răspuns:

Bună! Pentru obtinerea volumului te poti folosi de măstile naturale (găsesti pe net diferite retete) sau de un balsam de păr.