| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare,unde m-as putea duce sa îmi retușez parul? Am parul creț adică se umflă nasol și când aplic spuma de volum de la syoss volum 4, parca arata mai bine, adică pare mai mult ondulat si nu mai pare de oaie!
Cam așa arată parul meu cu spuma de par
https://vm.tiktok.com/ZGeKF96ss/
Dar e faza că nu știu cât de mare să îl las,la frizer normal nu vreau să mai merg,dar nu mai vreau fade că mi se par basiv și mă gândeam să îl las să crească și în pârți nu foarte mult, parul meu îmi ajunge cam până la nas daca îl întind în față și în parti îl am cam la 2-3 cm! Oare să mă duc la coafor sa îmi fac parul? Adică îmi poate face ca părul meu sa nu se mai umfle ca la mine mai mult când se duce efectul se umflă și se desprinde din bucle și pare mare și neîngrijit, dar spuma parca îl face mai mic și mai îngrijit, gen mie nu îmi place să am parul scurt dar cum îmi stă mie îmi place dar trebuie să îl mai retușez, cam frizururile de mărimea asta prefer:
https://pin.it/1ZqrvPjTJ
https://pin.it/14rlZ14Lu
https://pin.it/43nSBbjSR
https://pin.it/1PKHZ29j0

9 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Frizura din poza a doua imi place si cred ca ti s-ar potrivi.
Cu spuma de bucle sigur iti sta misto.

| popapopica a răspuns:

La coafor ti-l indreapta.
Dar orice i-ar face, la primul spalat revine la forma sa naturala.
Eu nu suport spuma, da un aspect de nespalat (parului meu). Dar daca parul tau numai asa poate fi disciplinat, obisnuieste-te sa o folosesti.
Apropo, mie imi place prima poza si nitel a treia.

| nyoentox2002 explică (pentru popapopica):

Că să îl retușez mă duc la coafor? sau unde, dinafara de frizeri clasici cu fade

| popapopica a răspuns (pentru nyoentox2002):

Da, la coafor.

| kalasnicov22 a răspuns:

Du-te la o spalatorie automata cu masina si lasi geamul soferului jos.

| lucianMKSro a răspuns:

Parul cret sufera in general de deshidratare. Un combo sampon + balsam + masca pentru par cret ai incercat? Pun pariu ca o sa te surprinda rezultatele.

| nyoentox2002 explică (pentru lucianMKSro):

Pai combinația la mine e șampon +masca de păr+ spuma de par, singurul efect văzut îl are spuma de par

| lucianMKSro a răspuns (pentru nyoentox2002):

Samponul si masca de par sunt special concepute pentru parul cret? Te intreb pentru ca parul cret are o structura diferita parul normal si din acest motiv obtii cele mai bune rezultate cu produse dedicate.

| nyoentox2002 explică (pentru lucianMKSro):

Eu mereu după ce mă spăl cu șampon și după se usucă arata ca pl parca am o baniță in cap, dar dacă îmi ud după parul și mi-l dau cu spuma și arată mai bine