| AndreiTudose a întrebat:

Salutare. Vreau si eu cateva metode sigure prin care pot scapa de matreata! sad

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Buna! In primul rand, ia-ti Head&Shoulders 2in1 instant relief. Este acesta, cel cu frunza de menta pe el: http://frommonawithgloss.ro/noutate-de-la-head-shoulders-instant-relief/. Ia-ti samponul in varianta mica, in cazul in care nu ti se potriveste sa nu fi dat degeaba banii pe varianta mare. Tin sa precizez ca e singurul care mi-a facut cel mai bine din cate am incercat. In al doilea rand, dupa samponare si clatire, intr-un lighean(neaparat lighean) - il umpli jumatate sau putin mai mult de jumatate cu apa si vreo doua linguri de otet normal+o lingurita de bicarbonat de sodiu alimentar, din cel normal pe care il gasesti la orice magazin si costa cam 1 leu. Bagi pana in apa sa dizolvi bicarbonatul si clatesti bine cu apa din lighean, eventual stai si cu capul in el, totul timp de 1-2 minute. Fa asta de fiecare data cand iti speli parul. Totodata, daca ai probleme cu parul gras, vei scapa de ele inca de prima data de cand vei prepara solutia cu otet si bicarbonat. Nu iti face griji pentru mirosul de otet. Acesta dispare complet din par dupa maxim 1-2 ore. Sunt fata, am parul lung pana la mijloc si imi prepar aproape de fiecare data aceasta solutie pentru parul gras si nu, nu imi ramane pic de miros de otet in ditamai parul :)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu merge cu samponul HS poti sa incerci un sampon mai hidratant daca simti ca ai scalpul uscat si crezi ca din cauza asta faci matreata.

| mjk99 a răspuns:

Eu am incercat, si la mine cel putin a functionat, acum nu stiu daca va merge si la tine. Spala-ti parul cu otet de mere, eu de cand am facut chestia asta nu am mai avut matreata. Sper ca te-am ajutat!