| username_4595 a întrebat:

Salutareee!happy As vrea sa va cer parerea:pot scoate dintr-un brunet natural o nuanta mai deschisa, gen un saten deschis intr-un mod sanatos, fara sa-mi strica parul, metode naturiste, ceva? Intotdeaua mi-am dorit culoarea parului cat mai deschisa dar sunt bruneta si am tenul mai masliniu. Daca stiti daca se poate spuneti-mi va rog metodele si in cat timp se observa diferenta, FUNDA!big grin

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru parul negru nu exista metoda naturista avand ca rezultat o nuanta mai deschisa.Singura cale cunoscuta este cea chimica, prin proceduri stiute doar de profesionisti(hair stylisti).
Dupa parerea mea, o nuanta deschisa a parului pune in evidenta prea mult tenul masliniu--- dar, fiecare cu parerea lui!

| Onio a răspuns:

Ai aici un link care te va ajuta in mai multe variante, pentru deschiderea nuantei folosesti musetel si lamaie http://www.topbeauty.ro/......a-naturala

| StyleAndTheCity a răspuns:

Auzisem ca foile de ceapa reprezinta un remediu natural de a mai deschide putin culoarea parului. Sau florile de musetel. Pentru a obtine un castaniu frumos, se mai folosesc si infuziile de frunze de nuc.

Daca ai tenul masliniu, brunetul natural este culoarea care te avantajeaza cel mai mult din punctul nostru de vedere.

Despre cum poti obtine un par sanatos si atragator, poti citi si pe http://www.styleandthecity.ro/ce-culori-se-poarta-la-par.