| Mara14 a întrebat:

Saptamana viitoare este turneul de la Bucuresti si nu stiu cum sa ma machiez. Imi puteti da niste sfaturi pentru culoarea fardului?

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Eu iti recomand sa folosesti culori neutre, un bej pe toata pleoapa si in cotul extern si in pliu o culoare maronie care sa nu fie nici prea inchisa, nici prea deschisa, un maro mediu, de preferat mat daca ai.In coltul intern si sub spranceana foloseste un fard deschis, de preferat alb, se poate folosi unul si cu sidef delicat, nu uita sa folosesti niste mascara si daca doresti poti sa-ti pui pe linia genelor de jos o pata de culoare, un albastru, verde, mov, ceea ce crezi tu ca te va avantaja mai bine.Cauta pe youtube "machiaj de zi" si sigur vei gasi multe frumoase si vei invata noi tehnici de a te machia.Succes!

| Mara14 explică (pentru Etelca):

Nu imi sta bine cu fard/creion pe linia genelor inferioare. Si eu m-am gandit la ceva in nuante de bej/maro dar cred ca e mai bine ceva mai viu, mai pastelat. Imi poti da exemple de cateva machiaje cu niste culori pastel?

| CristinaSNC a răspuns:

Uita-te aici https://www.youtube.com/user/mariaiab/videos
cu siguranta vei gasi ceva care sa iti placa

| Mara14 explică (pentru CristinaSNC):

Da,m-am uitat la tutorialele ei mai demult insa mi se pare ca foloseste culori prea puternice.