| LittleDrop a întrebat:

Saptamana viitoare se organizeaza balul de halloween la liceu si ma gandeam sa ma imbrac in mime. Alta idee nu am, dar sugestiile voastre sunt binevenite. si as vrea sa stiu tot ce-mi trebuie pe langa haine negru/alb. Gen machiaj, daca e obligatoriu palarie.etc
Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| ledzeppelin a răspuns:

Iti pot spune cateva costumatii in care am fost eu imbracata:Intr-un an mi-am facut rochie din hartie neagra, un machiaj dramatic si o pereche de aripi.Sau o masca neagra cu pene rosii si negre, paiete si o rochie de catifea cu margele.Nu trebuie neaparat sa fi ceva infricosator.Am mai avut o colega care s-a costumat in Wilma din The Flinstones.Si-a facut rochia dintr-un cearceaf, o pereche de margele la baza gatului si si-a confectionat din hartie un os pe care l-a prins ca personajul.
Pentru mim nu iti trebuie foarte multe.desi e usor plictisitor iti poti lua o pereche de pantaloni negri,o camasa alba,poti face rost de un papion negru, bretele si o palarie. Avand in vedere ca, costumatia nu e foarte ar trebui sa te machiezi.Te poti da cu o pudra alba pe fata sau fard special pentru machiaje de halloween alb, genele accentuate si ai putea sa iti faci asa buzele doar ca negre sau rosii:
http://www.google.com/......tp?/imgres
Succes!:)

| acestaesteunnume a răspuns (pentru ledzeppelin):

Rofl, si eu mi-am facut o rochie din hartie neagra (:.

9 răspunsuri:
| candydream a răspuns:

Pai ar trebui sa ai o bluza in dungi si o pata de culoare(de ex o esarfa rosie) si ar fi bine si o bereta.
Ca si machiaj trebuie sa iti pudrezi fata cu alb, buze rosii sau negre si machiaj negru la ochi.

| bigsy a răspuns:

Vampirita.eu tot asa ma costumez.si nu. nu`s la liceu. ink in gimnaziulove strucklove strucklove struck

| acestaesteunnume a răspuns:

Ai putea sa te imbraci in vrajitoare sau vampir happy nu este foarte original, dar este clasic happy Hainele gotice sunt foarte importante happy Machiajul s sfie negru, poate si putin eyeliner happy poti sa-ti pui lentile de contact^^ nu e obligatoriu palaria, dar daca te imbraci in vrajitoare da happy Distractie placuta! happy

adauga-ma pe fb: ada killed elmo

puppy dog eyes

| fedot a răspuns:

Pregateste-te bine, va fi funny happy da, vezi sa nu sperii pe cineva sa-ti cada la picioare...

| papioane a răspuns:

Un papion colorat frumos gasesti pe http://papioane.ro

| FaithAndHope a răspuns:

Am aceeasi problema... big grin Eu ma gandesc sa ma imbrac in Vampiritza... big grin Pai, poti sa iei haine negre, si o palarie mare si neagra cu varful ascutit! Apoi mai trebuie neaparat sa te machiezi cu negru si preferabil unghiile negre. happy Si poti sa iei si niste Colti falsi happy Si poate iei si `sange` si il pui pe langa gura de parca iti curge din gura. Mie mi se pare ok asa love struck Dar eu nu m-am hotarat inca big grin Multa bafta! :*